Обробка – це спосіб, яким кавові зерна відділяють від вишні, у якій воно дозріває.

Натуральна (суха) обробка (кавові зерна сушать всередині плоду).

Після збору врожаю, його викладають у спеціальному дворику (патіо) для сушки під сонцем. Інколи використовують спеціальні «африканські ліжка» для сушки ягід. Каву викладають шарами у 2-3 сантиметри. Протягом дня ягоди постійно перемішують, щоб забезпечити рівномірну сушку. А вночі накривають для того, щоб на них не потрапила волога. Період сушки може займати до двох тижнів. Після сушки ягоди нагадують родзинки й очищуються від зовнішнього шару. Кава матиме яскраво виражений солодкий смак.

Мита обробка (видаляють усю м’якуш).

Після збору ягоди доставляють у водяний млин. Далі зерна виймають з самої ягоди за допомогою спеціального обладнання. На цьому етапі зерна покриті клейкою рідиною, у склад якої входить цукор і спирти. Ця клейка рідина впливає на солодкість, кислинку й аромат. Далі зерна поміщають в резервуари для ферментації на 12-24 години в залежності від температури. Після ферментації рідина руйнується і зерно залишається покрите лише кавовим пергаментом – шкіркою. На виході зерна твердіють. Далі їх сушать від 10 до 22 днів, регулярно перевертаючи. Такий метод дозволяє отримати збалансовану каву.

Медова (хани) обробка (на зерні лишається частина м‘якоті).

За такої обробки кава отримує медовий смак, ніби у чашку додали коричневий цукор. Обробка хані – це гібридний процес, який відкритий для експериментів. За цим методом використовують менше води, але при цьому цей метод більш стійкий до дефектів. З ягід видаляють верхню шкірку і частково клейку рідину, після чого зерна відправляють на сушку. Кава виходить солодкувата, але з легкою кислинкою

Гілінг-Басах.

Цей метод асоціюється з Індонезією, і перекладається як «вологий помел». За таким методом кавове зерно в оболонці виймають з ягоди й  частково сушать на сонці до 30-35 % вологи. Далі знімають оболонку і продовжують сушити. Після цього зерна стають блакитного чи зеленого кольору. Кава після такої обробки стає гоструватою і має трав‘яні нотки.